Translate

Staff Directory

Staff Search

Administration

Todd Corsetti

Todd Corsetti

PRINCIPAL
Rebecca Bair

Rebecca Bair

ASSISTANT PRINCIPAL
Natalie Labossiere

Natalie Labossiere

ASSISTANT PRINCIPAL
Greg Therrien

Greg Therrien

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Elisa Bennett

Elisa Bennett

OFFICE ASSISTANT II
Kristy Giles

Kristy Giles

OFFICE ASSISTANT II
Traci Isaak

Traci Isaak

ACCOUNTING ASSISTANT I
Sue Neeway

Sue Neeway

OFFICE ASSISTANT IV
Arona Tai

Arona Tai

REGISTRAR
Emely Villalta

Emely Villalta

OFFICE ASSISTANT II
Brooks Weishan-Miller

Brooks Weishan-Miller

ACCOUNTING ASSISTANT III
Meghan Oloughlin

Meghan Oloughlin

NURSE

Student Services

Donaca Andersen

Donaca Andersen

INDEPENDENT SKILLS CENTER
Laura Angelel

Laura Angelel

RESOURCE ROOM TEACHER, ESL TEACHER
Casandra Antobenedetto

Casandra Antobenedetto

CAMPUS SUPERVISOR
Anne Bafaro

Anne Bafaro

COUNSELOR
Brooke Bruneau

Brooke Bruneau

SPEECH PATHOLOGIST
Colette Cassinelli

Colette Cassinelli

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Kristina Confar

Kristina Confar

SPECIAL EDUCATION WORK EXPERIENCE TEACHER
Courtney Cunningham

Courtney Cunningham

ESL TEACHER
Wade Foidel

Wade Foidel

CAMPUS SUPERVISOR
Jeremiah Hubbard

Jeremiah Hubbard

SOCIAL STUDIES, INTERNATIONAL BACCALAUREATE COORDINATOR
Kimberly Ito

Kimberly Ito

COUNSELOR
Jacy Jukkala

Jacy Jukkala

COUNSELOR
Juveria Khan

Juveria Khan

SPANISH, INTERNATIONAL BACCALAUREATE COORDINATOR
Mariana Knifer

Mariana Knifer

RESOURCE ROOM TEACHER
Thomas Lathrop

Thomas Lathrop

RESOURCE ROOM TEACHER
Sarah Makela

Sarah Makela

STRUCTURED LEARNING CENTER
Erik Masem

Erik Masem

RESOURCE ROOM TEACHER
Susan Mishkin

Susan Mishkin

COLLEGE & CAREER SPECIALIST
Mary Monahan

Mary Monahan

COUNSELOR
David Nelson

David Nelson

COUNSELOR
Claudia Ochoa Cosio

Claudia Ochoa Cosio

BILINGUAL FACILITATOR I
Emily O'quinn

Emily O'quinn

COUNSELOR
Rebecca Ponce

Rebecca Ponce

PSYCHOLOGIST
Julie Ray

Julie Ray

LANGUAGE ARTS, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Priscilla Smith

Priscilla Smith

PSYCHOLOGIST
Stephen Smith

Stephen Smith

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Margo Svendsen

Margo Svendsen

SPEECH PATHOLOGIST
Jeffrey Thomas

Jeffrey Thomas

CAMPUS SUPERVISOR
Amy Wirtz

Amy Wirtz

SOCIAL WORKER
Andrew Witt

Andrew Witt

COUNSELOR
Lynda Zweber

Lynda Zweber

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT

Teachers

Jason Armstrong

Jason Armstrong

CTE ENGINEERING AND DESIGN, PE/HEALTH
Rebecca Barrett

Rebecca Barrett

MATH TEACHER, EVENING ACADEMY TEACHER
Trish Beckius

Trish Beckius

MATH TEACHER
Suzanne Botelho

Suzanne Botelho

MATH TEACHER
Todd Brown

Todd Brown

SOCIAL STUDIES
Patrick Buckhalter

Patrick Buckhalter

CTE BUSINESS MANAGEMENT
Bradley Cameron

Bradley Cameron

LANGUAGE ARTS
Whitney Daley

Whitney Daley

ART
Justin Denham

Justin Denham

SOCIAL STUDIES
Charlotte Denis

Charlotte Denis

BIO/CHEM/PHY
Jalen Drath

Jalen Drath

EVENING ACADEMY TEACHER, MATH TEACHER, SECONDARY TEACHER
Kendra Ehrhart

Kendra Ehrhart

LANGUAGE ARTS
Jason Engilis

Jason Engilis

ART, LANGUAGE ARTS
Laurie Evans-Gygax

Laurie Evans-Gygax

PE, PE/HEALTH, SECONDARY TEACHER
Michael Fleming

Michael Fleming

SPANISH
Ryan Fobert

Ryan Fobert

CTE BUSINESS MANAGEMENT
John Gaffney

John Gaffney

PE/HEALTH
Kimberley Gibson

Kimberley Gibson

MATH TEACHER
Nicholas Godsmark

Nicholas Godsmark

LANGUAGE ARTS
Kevin Goff

Kevin Goff

DRAMA, LANGUAGE ARTS
Angela Goodling

Angela Goodling

VOCAL MUSIC, SECONDARY TEACHER, PE
Sarah Graves

Sarah Graves

ART
Valerie Helm

Valerie Helm

ACADEMY LEARNING CENTER
Azucena Hernandez

Azucena Hernandez

MATH TEACHER
Dustin Hewitt

Dustin Hewitt

CTE BUSINESS MANAGEMENT, MATH TEACHER
Jennifer Hicks

Jennifer Hicks

PE/HEALTH
Bradford Hill

Bradford Hill

BIO/CHEM/PHY
Jeremiah Hubbard

Jeremiah Hubbard

SOCIAL STUDIES, INTERNATIONAL BACCALAUREATE COORDINATOR
Jennifer Hunter

Jennifer Hunter

LANGUAGE ARTS
Ryan Johnson

Ryan Johnson

MATH TEACHER
Trevis Karper

Trevis Karper

CTE ENGINEERING AND DESIGN
Juveria Khan

Juveria Khan

SPANISH, INTERNATIONAL BACCALAUREATE COORDINATOR
Dustin King

Dustin King

LANGUAGE ARTS
Kimberly Kissinger

Kimberly Kissinger

SPANISH
Blake Kuroiwa

Blake Kuroiwa

BIO/CHEM/PHY, SECONDARY TEACHER
Deborah Kurtz

Deborah Kurtz

LANGUAGE ARTS, SECONDARY TEACHER
Sarah Litwin

Sarah Litwin

SOCIAL STUDIES, SPANISH
Kristi Lokting

Kristi Lokting

SPANISH
John Mannion

John Mannion

SOCIAL STUDIES, PE/HEALTH
Becky Martin

Becky Martin

LANGUAGE ARTS
Gina Martinich

Gina Martinich

FRENCH
Michael Matthews

Michael Matthews

BIO/CHEM/PHY
Matthew Mccollum

Matthew Mccollum

BIO/CHEM/PHY
Eric Mcguire

Eric Mcguire

SOCIAL STUDIES
Kristen Mcmurtry

Kristen Mcmurtry

LANGUAGE ARTS
Kaleb Mitchell

Kaleb Mitchell

BIO/CHEM/PHY
Rita Morgan

Rita Morgan

SOCIAL STUDIES
Daniel Munson

Daniel Munson

SOCIAL STUDIES
Kathryn Noah

Kathryn Noah

LANGUAGE ARTS
Tamara Ottum

Tamara Ottum

ART
Georgia Paulk

Georgia Paulk

BIO/CHEM/PHY
Emily Penland

Emily Penland

PE/HEALTH
Melissa Pettitt

Melissa Pettitt

MATH TEACHER
Brett Phillips

Brett Phillips

PE/HEALTH
Jasmine Quang

Jasmine Quang

MATH TEACHER
Julie Ray

Julie Ray

LANGUAGE ARTS, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Erik Reinholt

Erik Reinholt

ACTIVITY COORDINATOR
Claire Reneau

Claire Reneau

FRENCH
Liza Rosas Bustos

Liza Rosas Bustos

SPANISH
Theresa Savoy

Theresa Savoy

CTE HOSPITALITY AND TOURISM
Jomae Sica

Jomae Sica

BIO/CHEM/PHY, SECONDARY TEACHER
Collin Soderberg-Chase

Collin Soderberg-Chase

SOCIAL STUDIES
Ryan Solan

Ryan Solan

BIO/CHEM/PHY
Lesley Stevens

Lesley Stevens

BIO/CHEM/PHY
Matthew Stevens

Matthew Stevens

SOCIAL STUDIES
James Testa

James Testa

SOCIAL STUDIES, SECONDARY TEACHER
Sarah Watters

Sarah Watters

PE, SECONDARY TEACHER
Lora Wells

Lora Wells

CTE HOSPITALITY AND TOURISM
Susan Winner

Susan Winner

MATH TEACHER
Robert Winters

Robert Winters

BIO/CHEM/PHY
Jeremy Zander

Jeremy Zander

BAND

Para Educators

Anita Bozikovich

Anita Bozikovich

Chadlee Colson

Chadlee Colson

Brooke Davidson

Brooke Davidson

Delilah Heinig

Delilah Heinig

Anne Lawrance

Anne Lawrance

Rachel Lynn

Rachel Lynn

Dariano Mancuso

Dariano Mancuso

Linda Mathis

Linda Mathis

Frances Mclinden

Frances Mclinden

Kyle Mcomie

Kyle Mcomie

Jeanine Orme

Jeanine Orme

Stephanie Takach

Stephanie Takach

Isabelle Wardrop

Isabelle Wardrop

Andrea Warren

Andrea Warren

Eric Wilson

Eric Wilson

Athletics

Christina Gray

Christina Gray

ATHLETIC TRAINER
Traci Isaak

Traci Isaak

ACCOUNTING ASSISTANT I
Bryan Sorenson

Bryan Sorenson

ATHLETIC COORDINATOR

Nutrition Services

Katie Harding

Katie Harding

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Debra Houston

Debra Houston

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Julianna Lehigh

Julianna Lehigh

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I
Christy Locke

Christy Locke

NUTRITION SERVICES LEAD III
Duyen Nguyen

Duyen Nguyen

NUTRITION SERVICES ASSISTANT II
Hang Nguyen

Hang Nguyen

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I

Custodial

Hector Aguilar

Hector Aguilar

MAINTENANCE CUSTODIAN III
Veronica Contreras Bazante

Veronica Contreras Bazante

CUSTODIAN I
Jonathan Guerrero Morales

Jonathan Guerrero Morales

CUSTODIAN I
Kati Mulcahy

Kati Mulcahy

CUSTODIAN I
Andrew Phillips

Andrew Phillips

CUSTODIAL FOREMAN III
Yoani Rodriguez Martinez

Yoani Rodriguez Martinez

CUSTODIAN I
Stephanie Stewart

Stephanie Stewart

CUSTODIAN I
Shauna Trussell

Shauna Trussell

CUSTODIAN I
Kevin Wilson

Kevin Wilson

CUSTODIAN I